chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çalışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen gaz lambasıın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı alır alçak matbuatçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, baştan sıkıştırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çalışır sorusuna karşılık iletmek derunin soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En kebir başkalık ise ısı kaynağının ne olduğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa ortam kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ortam soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve mualla sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu akışsoy kondansere gönderilir. Fanlar medetı ile batarya yüzeyinde ortam akışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ortam soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz lambasıı sutaş ile soğutur. Gazın soğutulması derunin ortam soğutmalı bataryalar adına sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğkonutiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çalışır diyenler derunin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi veya ölçünlü sutaş hattı kabil. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, erke maliyetlerinin önemli ama sutaş maliyetlerinin sakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine sahip olduğu derunin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm esenlamaktadır. Su üstü vesaitının iklimlendirilmesi derunin bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çalışır diyenler derunin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği derunin model kapasitedeki chiller cihazına göre %65 henüz önemsiz hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz sakıt cazibe tüketimi yapar ve mualla performans esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle olgunlaşmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici ortam depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma alanına iyi chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çalışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve konuletmeniz derunin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Antika Eşya Alanlar iqos heets
Seo Fiyatları https://eniyiurgupotelleri.name.tr/ https://istanbultarihi.name.tr/ https://cankiriyoreselyemekler.name.tr/ https://nevsehirwebtasarimseo.name.tr/ https://emzirmeurunleri.name.tr/ iqos sigara
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al